Web Tasarım

BİZE ULAŞIN

Web teknolojileri konusunda istediğiniz zaman arayabilir ya da İletişim formumuzu kullanabilirsiniz...
Web tasarım, e-ticaret, web programlama ya da diğer web uygulamalarıyla ilgili projeleriniz için bizden teklif isteyin...

Web tasarımı yaptırılırken nelere dikkat edilmelidir?

  • Web tasarım firmasının referansları ve geçmişte yaptığı projelere incelenmeli. Burada dikkat edilecek nokta referans web sitesinin altında web tasarımı firmasının imzasının bulunup bulunmadığıdır. Firmanın referans gösterdiği firmalarla görüşülerek tasarım sürecinde ve sonrasında firmadan memnun kalıp kalmadığı sorgulanabilir.
  • Web tasarım firmasının kaç yıllık firma olduğu, tecrübe ve birikimi araştırılmalı
  • Web tasarımı firmasının tasarım ve yazılım ekibi,  personeli ve bilgi birikimleri ne derecededir sorgulanmalıdır.
  • Web tasarım firmasının bir ofisi var mıdır?
  • Firma yaptığı işlerin ufak teknik sorunları, güncelleme işleriyle iş tesliminden sonra bir süre ücretsiz olarak ilgilenmektemidir?
  • Web tasarım firması ar-ge faaliyetlerine ne derece önem vermektedir. Gelişen web teknolojilerini uygulamalara aktarabilmekte midir?
  • Firmanın fiyat politikası nasıldır?
  • Web tasarım firmasının yaptığı işleri bir sözleşmeye dayandırmakta mıdır?
  • Eğer web sitenizi yapan şirket, sizi arama motorlarına kaydettirecek teknolojik bilgiden yoksunsa, siteniz ne yazık ki masraf hanesine yazılabilir. Gelen ziyaretçinin sitenizde kalıp kalmamasını sağlayacak olan şey, çekici, kolay gezilebilir ve hatasız kodlanmış bir tasarım olmasıdır. Eğer siteniz çok geç yükleniyor, hatalar veriyor, renk seçimi göz yoruyor ve neyin nerde olduğu belli olmuyorsa, terk edilecektir. Profesyonellik, aynı zamanda yeni bir ürün gamı eklemek, yılbaşı promosyonu düzenlemek için aradığınız zaman karşınızda bulabileceğiniz bir müşteri temsilcisinin olmasını ve müşteri temsilcinizin, teknolojik trendleri takip edip, size uygun çözümleri zaman içerisinde sunmasını da gerektirir.
  • Son olarak, tercih edeceğiniz bu profesyonel web tasarımı  firması; referansları, anahtar teslim çözümleri ve size özel teklifi ile bu yola birlikte çıkmanız gereken adrestir.
Web sitesi yapan şirketin kalitesi, profesyonelliği nasıl anlaşılır?
Multidisipliner bir iş olan web tasarımı bünyesinde bir çok öğeyi barındırır. Bir web tasarımı firmasının teknik kadrosunda bu işe cevap verebilecek düzeyde bilgisi olan insanlardan oluşmalıdır. Grafik ve UI Tasarımcı, UX Tasarımcı, Programcı, veritabanı uzmanı, sistem mühendisi  ve internet reklamcıları kaliteli bir web tasarım firmasının olmazsa olmazlarıdır.

Eğer web sitenizi yapan firma,  arama  motorları kavramını yeterince özümseyememiş bir firmaysa, siteniz ne yazık ki masraf hanesine yazılabilir. Gelen ziyaretçinin sitenizde kalıp kalmamasını sağlayacak olan şey, sitenizde çekici, kolay gezilebilir ve hatasız kodlanmış bir kurgu, tasarım ve programlama olmasıdır.

Eğer siteniz geç yükleniyor, hatalar veriyor, renk paleti göz yoruyor ve neyin nerde olduğu belli olmuyorsa, site ziyaretçileriniz sizi çok çabuk terk edilecektir. Profesyonellik, aynı zamanda yeni bir ürün gamı eklemek, yılbaşı promosyonu düzenlemek için aradığınız zaman karşınızda bulabileceğiniz bir müşteri temsilcisinin olmasını ve müşteri temsilcinizin, teknolojik trendleri takip edip, size uygun çözümleri zaman içerisinde sunmasını da gerektirir. Son olarak, tercih edeceğiniz bu profesyonel firma; referansları, anahtar teslim çözümleri ve size özel teklifi ile bu yola birlikte çıkmanız gereken adrestir.