E-Ticaret

BİZE ULAŞIN

Web teknolojileri konusunda istediğiniz zaman arayabilir ya da İletişim formumuzu kullanabilirsiniz...
Web tasarım, e-ticaret, web programlama ya da diğer web uygulamalarıyla ilgili projeleriniz için bizden teklif isteyin...

B2C Business to customer

Web Üzerinde e-ticaret uygulamaları içinde en bilineni B2C (Business to customer – Firmadan müşteriye)  sistemidir. B2C pazarı, karşımıza daha çok web üzerinden direk son kullanıcıya satış yapan web portalları ve sanal mağazalar aracılığıyla çıkmaktadır. İnternet üzerinden Perakende ve mağazacılık kavramı da B2C Yerine kullanılabilir.

Bu sistemde müşteriler  ürünleri bir firma web sitesinden ya da firmanın ürünlerini verdiği ve başka firmaların ürünlerinin de pazarlandığı web portalları veya sanal mağazalardan (e-ticaret siteleri) sipariş ederler.  Bu tip sitelerde kullanıcılar  siparişle birlikte, ödeme için kredi kartı bilgilerini de elektronik ortamda web sitesine gönderir. Bu işlem sanal pos denilen, Internet üzerinden kredi kartı ile alışveriş yapma olanağı sağlayan oldukça güvenli ve gizlilik sistemleri gelişmiş bir ödeme mekanizmasıyla yapılır. sanal pos sistemi, POS cihazlarının Internet’e uyarlanmış şeklidir. sanal pos sistemi, bankalar aracılığıyla işleyen bir sistem olduğundan, e-ticaret firmasının bu tür ödemeler için sanal pos  hizmeti sunan bir bankayla e-ticaret sözleşmesi imzalaması gerekmektedir.  Bunun dışında firmanın tercihine göre EFT ya da havale yoluyla ödeme olanakları ve kapıda ödeme sistemleri de mevcuttur.

B2C Alışveriş sisteminin;  Haftanın 7 günü 24 saat sipariş alabilme ve ürün satışı. Müşteriye aracı olmadan doğrudan  ulaşabilme, Web yazılımındaki geri bildirim sistemi ve interaktif uygulamalar sayesinde  müşteri istek, talep ve şikayetlerini yakından izleyebilme fırsatı, Tüm dünyaya açılabilme ve rekabet edebilme fırsatı. ,  Pazarlama faaliyetleri için gereken personel, zaman, dükkan kirası ve araç maliyetlerini minimuma indirebilme , Müşteri yönünden alışverişte zaman, mekan gibi zorunlulukların ortadan kalkması. Ayrıca alışveriş sürecinin uzamadan kolayca tamamlanması. gibi avantajları vardır.

Genel olarak B2C pazarında oluşan başarı daha kolay rakamlara dökülür. Satılan her malın ve müşterilerin her türlü istatistiği size doğru yolu bulmanızda yardımcı olur. Bu sayede başarıya herkes tanık olabilir.

Deltawebsistem Gelişmiş özelliklerde sanal mağaza açmak isteyenler için kaliteli ve maliyet olarak avantajlı çözümler sunmaktadır.

whatsapp