E-Ticaret

BİZE ULAŞIN

Web teknolojileri konusunda istediğiniz zaman arayabilir ya da İletişim formumuzu kullanabilirsiniz...
Web tasarım, e-ticaret, web programlama ya da diğer web uygulamalarıyla ilgili projeleriniz için bizden teklif isteyin...

B2B Business-to-Business

B2B’nin temeli, şirketlerin internet üzerinden birbirine mal ve hizmet satmasına dayanır.  Ama B2B sitelerinin işlevi, bununla sınırlı değildir. Şirketlerin birbirleri arasında bilgi alışverişi yapmasını, finansal işlemler gerçekleştirmelerini de sağlarlar. Ama bütün bu işlemler web üzerinden gerçekleştiği için,  daha hızlı ve daha verimli bir şekilde işlerler.

B2B pazarı daha dar bir kesime seslenmesine rağmen, hem iş yapan firmalar arası işlem yükü hem de özel işlerlik açısından B2C´ ye göre daha etkin, kapsamlı ve teknik bir yapıya sahiptir. Bu anlamda B2B çok daha sektörel bir ağı simgeleyen bir kavramdır.

B2B modeli bayilik sisteminde de çok tercih edilen bir yöntemdir. İşletmelere bayi ağını genişletmek ve daha fazla bayiye daha etkin hizmet vermek gibi önemli avantajlar sunar.

B2B sitelerinin bir başka işlevi, internetteki ticaret sürecini kısaltmasıdır. Milyonlarca şirketin yer aldığı web’de, ticaret yapmak için en uygun şirketleri aramak, iğneyle kuyu kazmaya benzer. B2B siteleri, işte buraya devreye girerek, alıcı ve 2 satıcıyı bir araya getirir .

B2B siteleri, alım satım sürecinde bütün işlemleri elektronik ortamda gerçekleştirmenize olanak tanıdığı için, maliyetlerinizi radikal biçimde azaltırlar. Ama B2B siteleri aracılığıyla maliyetleri azaltmanın asıl yolu, ürün ya da hizmet tedariğinde elektronik pazaryerlerini kullanmaktır. Ürün ya da hizmet tedariğini, bütün opsiyonları görerek, en düşük fiyatı sunan şirketleri inceleyerek gerçekleştirmek, tedarik zincirinizin yarattığı maliyetlerin, şaşırtıcı oranlarda azalmasına yol açar

whatsapp