KURUMSAL

BİZE ULAŞIN

Web teknolojileri konusunda istediğiniz zaman arayabilir ya da İletişim formumuzu kullanabilirsiniz...
Web tasarım, e-ticaret, web programlama ya da diğer web uygulamalarıyla ilgili projeleriniz için bizden teklif isteyin...

Web Tasarımında 2020 Trendleri

Değişen moda ve gelişen teknoloji gibi web siteleri de her yıl kendince yenileniyor. Aslında tasarımdaki bu yeniliğe kullanıcılar yön verirken arama motorları da kullanıcı odaklı hizmet vermek istediğinden dolayı bu değişime kayıtsız kalmıyor. İşte bunun içinde 2018 yılından itibaren arama motorları kullanıcı odaklı olan web tasarım ve içeriklere önem veriyor. Güzellik ve ilgi algısı bizi hangi yöne doğru çekebilirse biz de web tasarım ajansları olarak beklenilen ve istenileni yapmaya çalışıyoruz.

Web tasarımında 2020 trendlerine baktığımız zaman geçtiğimiz yılın üzerine bazı önemli hususların eklenmiş olduğunu görebiliyoruz. Bunun içinde gerek webmasterları gerekse yeni bir web tasarım arayışı içerisinde olanları bilgilendirelim istedik. Daha açıklayıcı olması açısından da yazımızın devamında ayrıntıya değindik.

Mobil Uyumlu
Bu aslında sürpriz değil son birkaç yıla baktığımızda arama motorları mobil uyumlu olmayan siteleri çok değerli kabul etmiyor. Kullanıcıların % 70’lik bölümünün cep telefonlarından internete girmiş olduklarını düşündüğümüzde aslında mobil uyumlu olmayan bir sitenin de neredeyse hiç şansı yok demek yerinde olacaktır.

web tasarımında mobil uyum Web tasarım İzmir firmamız yeni bir tasarım oluştururken repronsive olmasına dikkat ettiği gibi mobil uyumlu olmayan bir sitenin de yenilenerek mobil uyumlu hale getirilmesini sağlayabilir. Mobil uyumlu olan siteler teknik olarak baktığımızda ise masaüstü sürüme göre çok daha hızlı indeks alır. Dolayısıyla sizin siteniz mobil uyumlu değilse eşit şartlarda başladığınız yarışın hemen başında geride kalırsınız.

Paralax Efektler
Paralaks efektler denildiğinde akla ilk olarak uzay geliyor. Çünkü bu efektlerin tanımı da matematiksel bir yöntem. Web sitelerinde kullanılan bu teknikler ilk olarak oyunlarla hayatımıza girmişti. 2020 yılında 3D programlarla oynanılan bu sistem hareketli hale getirilerek web tasarımlarında kullanılmaya başlandı.

Site Açılış Hızı
Sitenizin açılış hızı da çok önemlidir. Günümüzde insanlar her şeyde olduğu gibi özellikle de internete girerken sabırsızca davranıyorlar. Bunun için siz her ne kadar kaliteli bir tasarım yaptığınızı düşünüyor olsanız da mükemmel içeriklere sahibim deseniz de sitenizin açılış hızı düşükse insanlar sizi tercih etmiyorlar. Bu da sizin sitenizin genel olarak tüm değerlerine etki edecek sonuçlar ortaya çıkarıyor.

Tam Ekran Anasayfa
tam ekran anasayfa

2019 yılında ilgi duyulmaya başlayan tam ekran görünü özellikle görsel ve videolarla kendisini gösterirken site içerisinde minimal çizgileri bozmadan 2020 yılında da yine ilgi duyulan tercihler arasında yer alıyor.

Video Arka Plan
Videolu arka planlar hem kurumsallık hem de sade bir anlatımla kullanıcının dikkatini çekiyor. Kullanıcı izlediği videodan web sitesinin işlevselliğini ve duruşunu fark edebiliyor. Büyük Boy Yazılar Web siteleri mobil uyumlu bir hal aldıktan sonra site tasarımları da ona göre şekillendirilirken bu yıl yazı karakterlerinde büyük boy yazılar öne çıkmaya başladı. Özellikle mesaj ve sitenin slogan kısımlarında büyük puntolarla manşet şeklinde kullanılan yazı karakteri daha fazla göze çarpıyor.

Asimetrik Görünüm
asimetrik web tasarım

Bu simetri hastalarını rahatsız ediyor olsa da yeni bir algı yaratmak için asimetrik tasarımlara ağırlık verilmeye başladı. Asimetrik tasarımların aktivist bir duruşa sahip olarak görülmesi bu tasarımların 2020 yılında pek çok sektörde deneneceğini görebiliyoruz.

Yukarıda bahsettiğimiz hususlar 2020 yılı web tasarım trendleri arasında yer alan özellikler. Neredeyse tüm sektörlerde kullanılan bu tasarımlarda renkler ve içerikler değişiyor olsa da mantık bu yönde ilerliyor. Eğer sizde web tasarım İzmir firması arıyor güncel, özgün ve dikkat çeken bir web tasarıma sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.
whatsapp