KURUMSAL

BİZE ULAŞIN

Web teknolojileri konusunda istediğiniz zaman arayabilir ya da İletişim formumuzu kullanabilirsiniz...
Web tasarım, e-ticaret, web programlama ya da diğer web uygulamalarıyla ilgili projeleriniz için bizden teklif isteyin...

Web tasarım Trendleri

Son yıllarda web tasarımı ile ilgili teknolojiler,  standartlar ve  anlayışlar gelişti ve değişti.  Yazı tipleri artık daha farklı ve büyük,  Site genişliği daha fazla,  HTML5 ve CSS3 gibi teknolojilerin kullanımı daha fazla,  Sadelik ve minimalizm daha ön plana çıkarken, daha büyük ve kaliteli resimler kullanılıyor. Flat tasarım bir çok farklı web sitesinde daha çok kullanılır oldu.  Ayrıca site içeriklerine scroll kaydırarak ulaştığımız web siteleri de özellikle tanıtım siteleri ve kurumsal sitelerde daha ön planda

Web tasarımında eskiden daha küçük fontlar ve daha fazla ürün, reklam ve içerik gösterilmeye çalışıldı. Yeni web tasarım trendlerinde en büyük fark burada artık fontlar, resimler ve boşluklar daha büyük ve daha derin.

Web tasarım işiyle uğraşanların yazı tipi ile ilgili kısıtlamaları da font servisi sağlayan sitelerle birlikte aşıldı ve web sitelerinde artık farklı tipte fontlar  daha rahat kullanılmaya başlandı.

Farklı ekran çözünürlüklerinde ve cihazlarda tasarımın uygun şekilde değiştiği web ve mobil tasarımın birleştiği responsive tasarımlar da bir çok sitede artık kullanılıyor. Bu sayede tablet ve akıllı cihazlarda da web sitesi içeriğine ulaşmak  kullanıcılar açısından çok daha rahat...

Son yıllarda yavaş yavaş hayatımıza yeniden giren Flat web tasarım, site üzerindeki  arayüz, resim ve ikonlarda efektlerin azaltıldığı  ve sade ikonların kullanıldığı, gölge, eğim, kabartma gibi unsurların çok fazla yer almadığı, daha sade yazı tiplerinin ve renklerin öne çıktığı tasarımlardır.  Son yılların trendlerinden olan flat design  sade ve işlevsel olma özelliği ile birlikte web tasarım yaklaşımlarında ön plana çıkmıştır. Sadelik üzerine yoğunlaşan flat design siteler akıllı telefon ve tabletlere de  kolay bir şekilde uyumlu hale getirilebilir.

Kullanıcı web sitesinde aşağı doğru gittikçe web sayfası boyunca hareket eden, kaydırma başladığında şekil değiştiren panel, menü ve benzeri araçlarda son yıllarda web tasarımında oldukça popüler bu özellik kullanıldığı sitelerde bir işlevsellik de katıyor.

Web tasarımında eskiden çok sık kullanılan flash animasyonlar mobil cihazların desteklememesi ve arama motorlarında yarattığı dezavantajlardan dolayı artık hemen hemen hiç kullanılmıyor  ve yerini html5 ve javascript ile yapılan daha ufak animasyonlara bırakıyor.

Her yıl yeni trendlerin ve özelliklerin geliştirildiği web tasarım sektöründe, sitenizin güncel trendlere uygun olması, siteden beklediğiniz başarı için oldukça önemli bir unsurdur.
whatsapp