KURUMSAL

BİZE ULAŞIN

Web teknolojileri konusunda istediğiniz zaman arayabilir ya da İletişim formumuzu kullanabilirsiniz...
Web tasarım, e-ticaret, web programlama ya da diğer web uygulamalarıyla ilgili projeleriniz için bizden teklif isteyin...

Web sitesi kurma

Hemen hemen her modern işletmenin başarılı olmak için güçlü ve iyi bir web sitesine ihtiyacı olduğunu bilmek için bir pazarlama uzmanı olmanıza gerek yok. İnternet, şirketler için giderek daha hayati bir araç haline geldi, tüketicilerin yüzde 97'si yerel işletme bulmak için kullanıyor. Yine de, maliyet ve teknik bilgi eksikliği gibi engeller, küçük işletmelerin neredeyse üçte birinin web sitesi kurmasını engelliyor.

Genellikle yeni sayfaların ve özelliklerin nasıl tasarlandığı ve geliştirildiği konusunda belirli bir sistem vardır. Bu durum bölgeden bölgeye değişebilirken, çoğu büyük işletme web sitelerini ve uygulamalarını oluşturmak ve geliştirmek için bazı aşamaları ve adımları takip ederler.

Tamamen yeni bir sitenin veya uygulamanın tasarımı, çok sayıda taslak ve toplantı gerektiren büyük bir girişim olabilir, ancak tek bir sayfa değişikliği genellikle bir kişinin taslak oluşturabileceği bir çalışma olacaktır.

Herkes taslaktan memnun kaldıktan sonra, tasarımcıya ilgili notlarla beraber teslim edilebilir. Bu kişinin işi, web sitesi için bir tasarım yaratmaktır. Bu aşamada yeni web sayfasının, uygulama sayfasının veya özelliğin gerçekçi bir görüntüsü yapılır. Yine bu aşamada ortaya çıkan sayfa tıklanabilir öğeler veya bağlantılar içeren işlevsel bir sayfa olmayacaktır. Web sitesinin görsel olarak açık bir taslağıdır. Daha sonra web sitesi kurulumunun diğer aşamasına geçmek üzere işlevsel bir web sayfasına dönüştürecek bir web geliştiricisine (yazılımcı) proje teslim edilir.
web sitesi kurulumu
Web geliştiricileri, tasarımcının çalışmasını gerçek hayattaki bir web sayfasına, uygulama sayfasına veya özelliğe dönüştürdükten sonra, siteyi veya uygulamayı canlı yayınlamaz. Öncelikle, bunu bir “sanal alana” yerleştirirler. Bu bir subdomain ya da yerel ağ olabilir. Bu aşamada gerçek siteyi etkilemeden denemeler yapılabilir. Değişikliklerden memnun kalındığında ve gerekli onaylar verildiğinde, bu yeni sayfa veya özellik sitenizin veya uygulamanızın gerçek sürümüne dönüştürülür.

Aynı zamanda sitenin admin paneli yani içerik yönetim sistemi de programlanır. Ve web sitesini kullanacak kişiye yönetim paneli ile ilgili bilgiler aktarılır.
whatsapp